لوگو وب ساینا
طراحی و تولید وب اپلیکیشن های اختصاصی

استفاده از موبایل های هوشمند با سرعت چشم گیری در حال افزایش است و امروزه از هر دو ایرانی یک نفر موبایل هوشمند دارد و این آمار صعودی می باشد. طراحی اپلیکیشن موبایل باعث می شود کاربران به سادگی به مطالب شما دسترسی پیدا کنند ،

مراحل طراحی وب اپلیکیشن مانند بسیاری دیگر از پدیده هایی که به نوعی به اینترنت مبتنی و متصل هستند، یکی از روش های افزایش میزان درآمد در دنیای مجازی است. هر پلتفرمی کارکرد خود را در اینترنت دارد. اگر شما هم از کسانی هستید که کسب و کاری در اینترنت راه اندازی نموده و یا به تازگی برای چنین فرآیندی اقدام نموده اید، بهتر است قبل از هر چیزی با انواع ابزارهای مختلف موجود برای این منظور آشنا باشید.

برنامه‌های SPA و برنامه‌های تلفن همراه بسیار فراگیر شدند. این برنامه‌ها فقط یک کلاینت هستند و نیاز به یک سرور هم دارند و راه ارتباطی این برنامه‌ها با سرور Api است که در Asp.Net با نام Web Api شناخته می‌شوند.

طراحی و تولید وب اپلیکیشن های اختصاصی

اپلیکیشن هایی که بر پایه موبایل توسعه می یابند، تنها برای کسانی قابل استفاده هستند که آن ها را در موبایل خود نصب داشته باشند. اما وب اپلیکیشن این امکان را برای هر کسب و کاری فراهم می آورد تا از این طریق تمام موارد موجود، اپلیکیشن خود را از طریق سایت اینترنتی و گوگل نیز در دسترس عموم و مشتریان قرار دهند.

مرحله اول:تجزیه و تحلیل

در این مرحله با برگزاری جلسات هماهنگی با مشتری، نیازها و درخواست ها بررسی می گردد و یک داکیومنت ایجاد می گردد.

کارفرما نیازهایی را که باعث شده به خاطر برطرف کردن آنها به فکر طراحی وب اپلیکیشن بیفتد مطرح می کند. تیم ما برای برطرف کردن هر کدام از نیازها راهکاری تعریف میکند و پیشنهادات مختلفی را ارائه می دهد تا در نهایت مسیر راه بدرستی مشخص شود.

سپس در جلسه پیش قرارداد اطلاعات تکمیلی از جمله نوع کسب و کار، ماهیت سایت و هر آنچه از طراحی وب اپلیکیشن داینامیک پروژه انتظار می‌رود طرح شده و مورد بحث قرار می‌گیرد و پس از آن تمامی اطلاعات گردآوری شده و در قالب پیوست فنی برای تایید نهایی کارفرما ارسال می‌گردد. پس از تایید پیوست فنی، سفارش طراحی وب‌سایت و وب اپلیکیشن رسما توسط شرکت وب‌ساینا وارد فاز اجرایی می‌شود و اطلاعات لازم در اختیار تیم‌ اجرایی طراحی و توسعه قرار می‌گیرد و بر اساس امکانات مورد نیاز کارفرما پروژه پیاده‌سازی می‌شود.

مرحله دوم : طراحی موکاپ و دمو اولیه

در این مرحله بر اساس سلیقه مشتری و ایده پردازی تیم تحلیل، یک موکاپ و دمو اولیه گرافیکی طراحی می گردد.

طراحی به این صورت انجام می شود که ابتدا یک اسکچ (Sketch) کلی از سایت شما روی کاغذ طراحی می شود. یعنی خیلی ساده با استفاده از قلم و کاغذ روی یک کاغذ سفید وب سایت شما را طراحی می کنیم. طبیعتا این طراحی با ذکر تمامی جزییات نخواهد بود و فقط کلیات را شامل می شود.

در این مرحله یک طرح کلی از وب اپلیکیشن شما به دست می آید و شما می توانید نظر بدهید، بخش هایی را حذف و اضافه کنید و …

بعد از ویرایش و تایید طرح اولیه، طرح روی کاغذ به یک طراح گرافیست مسلط به UI و UX سپرده می شود. طراح UI و UX باید دقیقا به تمامی عناصر گرافیکی مسلط باشد و بتواند با استفاده از مهارتی که در کار با نرم افزارهای مختلف دارد و البته بهره مندی از تجربه اش وب سایت شما را روی یک نرم افزار گرافیکی طراحی کند.

نرم افزارهای مختلفی برای این کار وجود دارد. از جمله فتوشاپ که قبلا بیشتر از آن استفاده میشد. اما در حال حاضر از نرم افزاهای تخصصی تری مثل فیگما (Figma) و ادوبی ایکس دی (Adobe XD) استفاده میشود که کار را بسیار راحت تر و حرفه ای تر کرده اند. چون ابزارهای مناسب این کار را ارائه می دهند.

در این مرحله از طراحی سایت اختصاصی ابتدا رنگ بندی به تایید مشتری می رسد و سپس طراحی صفحه به صفحه هر بخش برای مشتری ارسال می شود تا تایید نهایی دریافت شود.

بعد از پایان مرحله گرافیک اپلیکیشن یک چشم انداز کاملی از اپلیکیشن را خواهیم داشت. یعنی مشخص می شود که وب اپلیکیشن به چه شکلی طراحی خواهد شد.

مرحله سوم : طراحی قالب سایت

در این فاز توسط تیم فرانت قالب وب سایت، سازگار با موبایل، تبلت طراحی می شود.

در واقع وب سایت شما در حال زنده شدن است و به صورت وب سایت عملی در حال نشان دادن خودش است. یعنی دیگر یک عکس یا یک فایل گرافیکی نیست و آن را می توان روی سرور بارگذاری کرد و شما دقیقا می توانید بخش های مختلف و حتی ریسپانسیو بودن صفحات را تست کنید.

در این مرحله کارفرما می تواند قالب گرافیکی را با آنچه که کدنویسی شده است مقایسه نماید و در صورت مطابقت کامل و رضایت از عملکرد قسمت های مختلف تأییدیه دوم را جهت تحویل نهایی ارسال نماید، در غیر این صورت می تواند درخواست اصلاحات در طرح ارسالی بدون هزینه اضافی نماید.

مرحله چهارم : برنامه نویسی اختصاصی

بعد از پایان مرحله تبدیل قالب گرافیکی به سند وارد مرحله نهایی کار طراحی اپلیکیشن اختصاصی می شویم که بخش فرانت برنامه نویسی سایت است.

برنامه نویسی خود پروژه از ابتدای کار هم انجام شده و جلو رفته اما به چه صورت؟

وقتی که ما فایل پروپوزال را به شما ارائه می دهیم در واقع تمامی نیازهایی که دارید مربوط به بخش پایگاه داده یا Database شما برآورد شده، جداول پایگاه داده ایجاد شده، رابطه ها ایجاد شده، پنل ادمین سایت کامل شده و برنامه نویس آماده است تا هر زمان که فایل HTML یا سند HTML پروژه به دستش رسید بتواند کار نهایی سایت را پیاده سازی بکند.

شاید اصلی ترین، مهم ترین و البته زمان بر ترین مرحله از مراحل طراحی سایت اختصاصی، مرحله ی برنامه نویسی باشد. در این مرحله طرح وب سایت و اپلیکیشن باید به صورت کدهای برنامه نویسی نوشته شود.

مرحله پنجم: راه اندازی و تست سایت و اپلیکیشن

به ثمر رساندن همه ی مراحل بالا در این مرحله صورت می گیرد، که کار سختی نیز هست. طراح سایت و اپلیکیشن در این مرحله باید مطمئن شود تا چیزی را جا نینداخته باشد؛ ضمن اینکه باید قالب گرافیکی را با آن چه که کد نویسی شده است مقایسه نماید و از مطابقت و عملکرد درست آن اطمینان حاصل کند.

مرحله ششم: تحویل و آموزش کار با پنل سایت یا اپلیکیشن

در این مرحله در جلسه‌ای دو الی سه ساعته به همراه حداکثر دو تن از نمایندگان کارفرما اقدام به آموزش کار با پنل مدیریت می‌شود یا آنکه فیلم‌های آموزشی جهت آموزش کار با پنل را در اختیار نمایندگان کارفرما قرار می گیرد. در این جلسه به تمامی سؤالات نمایندگان پاسخ داده می‌شود. همچنین از تمامی این مراحلی که تدریس می شود از صفحه کامپیوتر فیلمبرداری می‌شود و بعدا به صورت یک دی وی دی در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد تا در صورت نیاز بتوانند از آموزش مربوطه استفاده کنند.

مزایای وب اپلیکیشن

  • پیاده سازی در زمان کمتر
  • برگ برنده ای برای سبقت از رقبا
  • کاهش هزینه تبلیغات
  • ایجاد الگوریتم یا تکنولوژی جدید در وب اپلیکیشن ها بسیار وسیع تر است
  • قابل اجرا بصورت مستقیم در سیستم عامل های مختلف (اندروید / iOS / ویندوز / مک / لینوکس / بلک بری)
  • قابل نصب در بین صفحات برنامه ها
  • هماهنگی کامل بین سایت و اپلیکیشن
  • برند سازی و افزایش اعتبار کسب و کار
  • کاملا منطبق بر نیازهای کاربران موبایلی
  • هزینه کمتر نسبت به راه اندازی اپلیکیشن اختصاصی (هر اپلیکیشن ، بصورت جداگانه برای سیستم عامل های مختلف Release میشود)
12 دلیل که ما را انتخاب کنید
پشتیبانی

پشتیبانی سریع و آنلاین در تلگرام، واتساپ و پاسخگویی به تیکت ها و تماس های تلفنی

سازگار با همه دستگاه ها

طراحی مطابق با استانداردهای ui/ux و تست و کنترل در انواع موبایل، تبلت و لپتاپ

طراحی ساده و شیک

با خلاقیت و استفاده از ابزارهای جدید و ایده پردازی های گرافیکی توسط طراحان حرفه ای

طراحی موکاپ اولیه

طراحی وایرفریم و موکاپ اولیه بر اساس طرح ها و سلیقه شما قبل از شروع به طراحی سایت

تجربه و قدمت

صرفه جویی در هزینه و زمان با تجربه ۱۰ ساله ره وب و بکارگیری تجربیات با ارزش

تحویل سوررس و فایل

خیال آسوده مشتریان جهت ارتقا و توسعه سایت و پروژه ها در آینده با داشتن سورس کد و فایل ها

به روز بودن

به روز بودن مدیران هر بخش با تحقیق و مطالعه در بازارها و جوامع بین المللی و استفاده در پروژه ها

ایده پردازی و خلاقیت

ایده پردازی در اتاق فکر ره وب قبل از شروع هر پروژه و نتیجه گیری بر اساس پرسونای مخاطب

تهیه داکیومنت و مستندات

جمع آوری درخواست های مشتری و امکانات پروژه در یک فایل جامع و کامل جهت نقشه راه

برگزاری جلسات هماهنگی

هماهنگی مشتری با کارشناسان جهت تبادل اطلاعات و جلوگیری از آزمون و خطای بیشتر

قیمت مناسب

قیمتی مناسب با توجه به اختصاصی بودن و کدنویسی سایت با توجه به امکانات حرفه ای

آموزش و همراهی

دوره های آموزشی برای بالا بردن آگاهی مشتریان جهت تولید محتوای بهینه و کاربردی