لوگو وب ساینا
روانشناسی رنگها در طراحی وب سایت

در واقع رنگ ها باعث ایجاد فضا و اتمسفر خاصی در وب سایت شما میشود. روانشناسی رنگ ها به شما اجازه خواهد داد که بهترین رنگ را برای طراحی وب سایت خود انتخاب کنید و پیام خود را بهتر به خواننده منتقل کنید.

خطای 404 چیست ؟

خطای 404 زمانی رخ می دهد که صفحه ای از وب سایت شما که کاربر درخواست کرده در سایت شما موجود نیست. زمانی که کاربر آدرسی را در سایت شما تایپ می کند که این صفحه در سایت شما وجود ندارد و یا آدرس آن تغییر کرده ، با نمایش خطای 404 به کاربر نشان می دهد که این صفحه یافت نشد.

خطای 500 چیست ؟

خطای 500 معمولا با پیغام ارور http error 500 در مرورگر کاربر نمایش داده می شود که یکی از عمده خطاهای رایج و نامناسبی است که در هر سایتی ممکن است ، رخ دهد. این خطا در دسته خطاهای 5xx قرار دارد که مربوط به بروز خطا از سمت سرور یا همان هاست است.

ماک آپ یا موکاپ چیست ؟

موکاپ(mockup) اصطلاحی است که طراحان وب و گرافیک برای فایل پیش نمایش به مشتری از آن استفاده می کنند ، mockup ها فایل های گرافیکی هستند که در موضوعات مختلفی مانند لوگو ، کارت ویزیت ، پوستر ، قالب سایت و … استفاده می شوند .

اینفوگرافیک چیست ؟

اینفوگرافیک (Infographic) ، به تصویری گفته می شود که در آن اطلاعات ، آمار و یا هرگونه دانشی در قالب تصویر را با استفاده از نمودارهای گرافیکی، چارت و سایر آیکون ها و تصاویر جذاب به کاربر ارائه گردد و هدف آن ساده سازی فهم اطلاعات پیچیده و یا جذاب نمودن ارائه اطلاعات می باشد. در واقع با این روش اطلاعات را در کوتاه ترین زمان و با روشی موثر به مخاطب انتقال می دهیم .

واترمارک چیست؟

واترمارک یک متن یا یک تصویر (مثلاً لوگوی شرکت) است که روی یک تصویر قرار می گیرد و نشان دهندۀ کپی رایت و اعتبار اثر و نیز معرفی کنندۀ صاحب اثر است که بر اساس طراحی شما ، می تواند شامل اطلاعات تماس ، متن مهم یا سایر اطلاعات برای محافظت از محتوای بصری شما باشد..

طراحی سایت یا پیج اینستاگرام ؟

اگر نگاهی به کسب و کارهای اینترنتی هم بیندازیم، قطعا نمونه های موفق بسیاری از هر دو مورد می بینیم. اما سؤالی که همواره پرسیده می شود ، این است که برای کسب وکار من سایت بهتر است یا اینستاگرام؟!

تصویر ترنسپرنت چیست ؟

به عبارت ساده عکس ترنسپرنت ، یک عکس بدون بک گراند یا پس زمینه می باشد . عکس ها را می توان با پسوندهای مختلف ذخیره کرد مانند jpg – png jpeg -gif هر کدام از این پسوندها در محیط وب کاربرد مخصوص به خود دارند .

نقشه سایت چیست ؟

سایت مپ در واقع، فایلی است که لیستی از مهم ترین محتواهای موجود در سایت را در بر دارد تا خزنده های گوگل بتوانند به راحتی این محتواها را ببینند و ایندکس کنند. همچنین سایت مپ به موتورهای جستجو می گویند که کدام محتواها از بقیه مهم تر است.