لوگو وب ساینا
طراحی و تولید نرم افزار های اختصاصی

تولید نرم افزار سفارشی مناسب سازمان‌ها و شرکت‌هایی است که ایده‌های بکر و ناب دارند. و پیاده‌سازی آن ایده‌ها روی قالب‌های از پیش نوشته شده و آماده ممکن نیست. یا اینکه نرم افزارهای موجود در بازار امکانات مورد نیاز کاربران را پوشش نداده و یا با روند خاص کاری آنها مطابقت نداشته باشد. پس باید به سراغ برنامه نویسی صفر تا صد نرم‌افزار بپردازند تا بتوانند طرح‌های خود را در سایت یا اپلیکیشن اختصاصی خود پیاده کنند. فرآیند تولید نرم افزار سفارشی، فرآیندی پیچیده، منظم و دقیق است که هر مرحله بایدبا دقت عمل توسط کارفرما و تیم برنامه نویسی انجام شود.

مراحل طراحی وب اپلیکیشن مانند بسیاری دیگر از پدیده هایی که به نوعی به اینترنت مبتنی و متصل هستند، یکی از روش های افزایش میزان درآمد در دنیای مجازی است. هر پلتفرمی کارکرد خود را در اینترنت دارد. اگر شما هم از کسانی هستید که کسب و کاری در اینترنت راه اندازی نموده و یا به تازگی برای چنین فرآیندی اقدام نموده اید، بهتر است قبل از هر چیزی با انواع ابزارهای مختلف موجود برای این منظور آشنا باشید.

طراحی و تولید نرم افزارهای اختصاصی

فرآیند طراحی یک نرم افزار اختصاصی کار پر زحمت و بسیار پیچیده است که معمولا سفارش مشتریانی است که نرم افزارهای شرکتی لایسنس دار موجود در بازار ایران نیاز این دسته از کاربران را برطرف نمی کند. این قبیل از مشتریان نیازمند انجام پروژه های طراحی نرم افزار جهت پیشبرد کار خود هستند به گونه ای که تمام محیط نرم افزار چه به صورت تحت وب و یا شبکه، چه به صورت ابزاری و کنسولی تحت ویندوز و یا هر سیستم عامل دیگر می بایست جهت مصرف آن ها به خوبی بهینه شود.

همراه و همگام‌بودن با تکنولوژی از اصلی‌ترین دغدغه‌های سازمان‌های بزرگ و رو به رشد است، البته همیشه تردیدهایی پیرامون موفقیت یا عدم موفقیت بهره‌گيری از تكنولوژی‌هاي جديد وجود دارد. برنامه‌ريزی دقيق و پشتيبانی شركت وب ساینا به سازمان‌ها كمك می‌كند تا بر دغدغه ترديد در موفقيت ابزارها و تكنولوژی‌هاي جديد فائق آيند. امروزه بسياری از سازمان‌ها برای رفع نیازهای خود در حوزه فناوری اطلاعات اقدام به خرید نرم‌افزارهای آماده از شرکت‌های تولید نرم‌افزار می‌کنند؛ در نرم‌افزارهای قدرتمندی که شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری توسعه می‌دهند، تمام تلاش بر آن است که نیازهای هر سازمانی با همان بسته نرم‌افزاری آماده مرتفع شود. در عين حال، در اکثر اوقات هزینه و امکانات نرم‌افزار خریداری‌شده بسیار بیشتر از نیاز سازمان می‌باشد. در عين حال، الزاما مشکل یک سازمان با خرید یک ERP یا یک سیستم اطلاعات مديريت (MIS) جامع برطرف نمی‌شود اگرچه ممکن است بسیاری از بخش‌ها به‌واسطه این سیستم‌ها مکانیزه شوند، لیکن معمولا مشکلات دیگری نیز در سازمان‌ها وجود دارند که این مشکلات را می‌توان با راه‌حل‌های بسیار ساده و کم‌هزینه برای سازمان مرتفع نمود.

مرحله اول:تجزیه و تحلیل

در این مرحله با برگزاری جلسات هماهنگی با مشتری، نیازها و درخواست ها بررسی می گردد و یک داکیومنت ایجاد می گردد.

کارفرما نیازهایی را که باعث شده به خاطر برطرف کردن آنها به فکر طراحی نرم افزار بیفتد مطرح می کند. تیم ما برای برطرف کردن هر کدام از نیازها راهکاری تعریف میکند و پیشنهادات مختلفی را ارائه می دهد تا در نهایت مسیر راه بدرستی مشخص شود.

سپس در جلسه پیش قرارداد اطلاعات تکمیلی از جمله نوع کسب و کار، ماهیت نرم افزار و هر آنچه از پروژه انتظار می‌رود طرح شده و مورد بحث قرار می‌گیرد و پس از آن تمامی اطلاعات گردآوری شده و در قالب پیوست فنی برای تایید نهایی کارفرما ارسال می‌گردد. پس از تایید پیوست فنی، سفارش طراحی نرم افزار رسما توسط شرکت وب‌ساینا وارد فاز اجرایی می‌شود و اطلاعات لازم در اختیار تیم‌ اجرایی طراحی و توسعه قرار می‌گیرد و بر اساس امکانات مورد نیاز کارفرما پروژه پیاده‌سازی می‌شود.

مرحله دوم : طراحی موکاپ و دمو اولیه

در این مرحله بر اساس سلیقه مشتری و ایده پردازی تیم تحلیل، یک موکاپ و دمو اولیه گرافیکی طراحی می گردد.

طراحی به این صورت انجام می شود که ابتدا یک اسکچ (Sketch) کلی از ظاهر نرم افزار شما روی کاغذ طراحی می شود. یعنی خیلی ساده با استفاده از قلم و کاغذ روی یک کاغذ سفید نرم افزار شما را طراحی می کنیم. طبیعتا این طراحی با ذکر تمامی جزییات نخواهد بود و فقط کلیات را شامل می شود.

در این مرحله یک طرح کلی از نرم افزار شما به دست می آید و شما می توانید نظر بدهید، بخش هایی را حذف و اضافه کنید و …

بعد از ویرایش و تایید طرح اولیه، طرح روی کاغذ به یک طراح گرافیست مسلط به UI و UX سپرده می شود. طراح UI و UX باید دقیقا به تمامی عناصر گرافیکی مسلط باشد و بتواند با استفاده از مهارتی که در کار با نرم افزارهای مختلف دارد و البته بهره مندی از تجربه اش نرم افزار شما را روی یک نرم افزار گرافیکی طراحی کند.

نرم افزارهای مختلفی برای این کار وجود دارد. از جمله فتوشاپ که قبلا بیشتر از آن استفاده میشد. اما در حال حاضر از نرم افزاهای تخصصی تری مثل فیگما (Figma) و ادوبی ایکس دی (Adobe XD) استفاده میشود که کار را بسیار راحت تر و حرفه ای تر کرده اند. چون ابزارهای مناسب این کار را ارائه می دهند.

در این مرحله ابتدا رنگ بندی به تایید مشتری می رسد و سپس طراحی صفحه به صفحه هر بخش برای مشتری ارسال می شود تا تایید نهایی دریافت شود.

بعد از پایان مرحله گرافیک یک چشم انداز کاملی از نرم افزار را خواهیم داشت. یعنی مشخص می شود که نرم افزار به چه شکلی طراحی خواهد شد.

مرحله سوم : طراحی ظاهر برنامه

در این فاز توسط تیم فرانت قالب و ظاهر نرم افزار طراحی می شود. در این فاز نرم افزار در حال زنده شدن است

در این مرحله کارفرما می تواند قالب گرافیکی را با آنچه که کدنویسی شده است مقایسه نماید و در صورت مطابقت کامل و رضایت از عملکرد قسمت های مختلف تأییدیه دوم را جهت تحویل نهایی ارسال نماید، در غیر این صورت می تواند درخواست اصلاحات در طرح ارسالی بدون هزینه اضافی نماید.

مرحله چهارم : برنامه نویسی اختصاصی

برنامه نویسی خود پروژه از ابتدای کار هم انجام شده و جلو رفته اما به چه صورت؟

وقتی که ما فایل پروپوزال را به شما ارائه می دهیم در واقع تمامی نیازهایی که دارید مربوط به بخش پایگاه داده یا Database شما برآورد شده، جداول پایگاه داده ایجاد شده، رابطه ها ایجاد شده، پنل ادمین سایت کامل شده و برنامه نویس آماده است تا هر زمان که فایل قالب پروژه پروژه به دستش رسید بتواند کار نهایی سایت را پیاده سازی بکند.

شاید اصلی ترین، مهم ترین و البته زمان بر ترین مرحله از مراحل طراحی ، مرحله ی برنامه نویسی باشد.

مرحله پنجم: راه اندازی و تست نرم افزار

به ثمر رساندن همه ی مراحل بالا در این مرحله صورت می گیرد، که کار سختی نیز هست. برنامه نویس در این مرحله باید مطمئن شود تا چیزی را جا نینداخته باشد؛ ضمن اینکه باید قالب گرافیکی را با آن چه که کد نویسی شده است مقایسه نماید و از مطابقت و عملکرد درست آن اطمینان حاصل کند.

مرحله ششم: تحویل و آموزش کار با نرم افزار

در این مرحله در چند جلسه اقدام به آموزش کار با نرم افزار می‌شود یا آنکه فیلم‌های آموزشی جهت آموزش کار با نرم افزار را در اختیار نمایندگان کارفرما قرار می گیرد. در این جلسه به تمامی سؤالات نمایندگان پاسخ داده می‌شود. همچنین از تمامی این مراحلی که تدریس می شود از صفحه کامپیوتر فیلم برداری می‌شود و بعدا به صورت یک دی وی دی در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد تا در صورت نیاز بتوانند از آموزش مربوطه استفاده کنند.

12 دلیل که ما را انتخاب کنید
پشتیبانی

پشتیبانی سریع و آنلاین در تلگرام، واتساپ و پاسخگویی به تیکت ها و تماس های تلفنی

سازگار با همه دستگاه ها

طراحی مطابق با استانداردهای ui/ux و تست و کنترل در انواع موبایل، تبلت و لپتاپ

طراحی ساده و شیک

با خلاقیت و استفاده از ابزارهای جدید و ایده پردازی های گرافیکی توسط طراحان حرفه ای

طراحی موکاپ اولیه

طراحی وایرفریم و موکاپ اولیه بر اساس طرح ها و سلیقه شما قبل از شروع به طراحی سایت

تجربه و قدمت

صرفه جویی در هزینه و زمان با تجربه ۱۰ ساله ره وب و بکارگیری تجربیات با ارزش

تحویل سوررس و فایل

خیال آسوده مشتریان جهت ارتقا و توسعه سایت و پروژه ها در آینده با داشتن سورس کد و فایل ها

به روز بودن

به روز بودن مدیران هر بخش با تحقیق و مطالعه در بازارها و جوامع بین المللی و استفاده در پروژه ها

ایده پردازی و خلاقیت

ایده پردازی در اتاق فکر ره وب قبل از شروع هر پروژه و نتیجه گیری بر اساس پرسونای مخاطب

تهیه داکیومنت و مستندات

جمع آوری درخواست های مشتری و امکانات پروژه در یک فایل جامع و کامل جهت نقشه راه

برگزاری جلسات هماهنگی

هماهنگی مشتری با کارشناسان جهت تبادل اطلاعات و جلوگیری از آزمون و خطای بیشتر

قیمت مناسب

قیمتی مناسب با توجه به اختصاصی بودن و کدنویسی سایت با توجه به امکانات حرفه ای

آموزش و همراهی

دوره های آموزشی برای بالا بردن آگاهی مشتریان جهت تولید محتوای بهینه و کاربردی